Минуло деcять років… В українців немає більше В’ячеслава Чорновола. Це була незвичайна, неформатна для свого часу особистість.
Чорновіл спершу прийшов як міф. Такої людини тоді, у 70-ті, ще ніхто не бачив. Він був наче й своїм, але ішов з радянськими людьми не в ногу: хотів «самостійної України», порушував питання «прав людини», знався з раніше засудженими за особливо тяжкі державні злочини Горинями, Гелем та іншими.
Очевидно, що саме відчуття власної відповідальності, особиста небайдужість поставили В. Чорновола серед тих, хто став на перепоні новій хвилі неосталінізму, здатний поглинути, звести нанівець слабкі і невизначені демократичні тенденції другої половини 1950-х-початку 1960-х років.
Він був одним із тих, хто свої полум’яні твори писав на коліні в бойлерній,
... Читати дальше »
60-70-ті роки ХХ століття – це особлива сторінка історії України. Окрема епоха, позначена послідовною і сміливою боротьбою за свободу – національну, політичну, й насамперед індивідуальну.
Стус, Чорновіл, Мороз, Параджанов, Костенко, Горині, Гель….. Представники інакомислячих, незгодних із несправедливою й нелюдяною радянською системою. Кожен із них боровся по-своєму, але всі во ім’я єдиного ідеалу – незалежної України, де влада дотримуватиметься основних прав і свобод людини, де можливим стане вільний суспільний та духовний розвиток особистості.
Щоб розповісти якомога більше про таке цікаве й неординарне явище, Львівська міська організація СУМ в Україні 24-26 квітня організовує у селі Заздрість Тернопільської області ідеологічний семінар «Українське дисидентство».
... Читати дальше »